Hasičské závody v Lipolticích

První venkovní závody letošního roku, kterých se mladí hasiči ČHJ Přelouč zúčastnili, byly hasičské závody konané za krásného počasí 25. 4. 2015 v Lipolticích.

Jedná se o každoroční pohárovou soutěž, kde děti prokazují svou zručnost a dovednost v disciplínách :

- požární útok s vodou

- štafeta dvojic, kde soutěží pětičlenné družstvo, kapitán jako první proběhne celou dráhu, poté vybíhá první dvojice, připojí hadici na hydrant, připojí proudnici a vedení roztáhnou, oběhnou kužel a vrací se do cíle. V tu chvíli vybíhá druhá dvojice, která oběhne kužel a při návratu odpojí proudnici i hydrant a po sbalení hadice uhání do cíle.

- štafeta 4 x 60 metrů, kde bylo za úkol přeběhnutí kladiny, překonání překážky, přenesení hasičského přístroje a zapojení hadic do proudnice, do rozdělovače a jejich následné roztažení. V každé části štafety soutěžil vždy jen jeden člen družstva.

Přeloučský sbor reprezentovalo celkem 21 mladých hasičů – dvě družstva mladších žáků a jedno družstvo starších žáků. Všichni se samozřejmě snažili dosáhnout co možná nejlepších výkonů.

Celkové výsledky byly následovné:

Kategorie mladších žáků:

- družstvo Přelouč A obsadilo 5. místo.

- družstvo Přelouč B obsadilo 12. místo.

Kategorie starších žáků:

- družstvu starších žáků se podařilo vybojovat 8. místo.

Celá soutěž se velmi vydařila a dětem se zde moc líbilo. Již nyní se všichni budou těšit na příští ročník a na další závody a soutěže, které jsou na celou letošní sezónu naplánované.

Závody Lipoltice


© 2014 Všechna práva vyhrazena.