Pozor! Lístky na hasičský ples již v prodeji!

MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA MLADÝCH HASIČŮ

V sobotu 6. 12. 2014 byla pro mladé hasiče a přátelé našeho sboru uspořádána Mikulášská besídka, která se konala v Orlovně. Na celou akci dorazili také rodiče, kamarádi a sourozenci našich mladých hasičů. Pro své publikum si děti připravily přehlídku dovedností a znalostí, které se na kroužku naučily.

Nejmenší hasiči ve věku 4-6 let předvedli, po patřičném rozcvičení, jak šikovně již umí rozmotávat a smotávat hadice nebo jezdit slalom s hasičským autíčkem. Při svém vystoupení také prokázali, že znají důkladně hasičské nářadí. Mladší žáci ukázali některé z nacvičovaných a oblíbených disciplín, ve kterých soutěží na zimních hasičských závodech. Byla to uzlová štafeta, šroubování a štafeta 3x 15m (zapojení dvou hadic ,,B“ a tří hadic ,,C“ a připojení karabiny s provazem na sací koš). Starší žáci samozřejmě nezůstali pozadu a předvedli takové menší závody v rozbalování a smotávání hadic. Soutěž jim ke konci narušil škodolibý čert, který si chtěl odvést ta největší zlobidla.

Čert však na besídku nedorazil sám, společně s ním za dětmi přišel i Mikuláš a anděl. Společně poté obdarovali hodné děti dárkovými balíčky. Svou odměnu dostaly i děti, které do hasičského kroužku nechodí a které musely samostatně přednést básničku nebo písničku.

Po rozdání balíčků byla pro všechny zúčastněné připravená velkolepá diskotéka s různými světelnými efekty. Po skončení mikulášské nadílky se mladí hasiči přesunuli do hasičárny, kde zábava pokračovala až do druhého dne, neboť jako již několikrát, děti v hasičárně přespaly. Byl pro ně připraven program, občerstvení i promítaní pohádek.

Celá akce se velmi vydařila a děti byly moc spokojené a nadšené. Čert si nakonec nikoho neodnesl, protože všichni byli moc hodní.

Mikulášská nadílka


© 2014 Všechna práva vyhrazena.