Hasičské soustředění mladých hasičů ČHJ Přelouč

Mapa úkolů

Letošní hasičské soustředění strávili přeloučští mladí hasiči v rekreačním středisku Renospond v obci Zderaz. Oblíbeného týdenního pobytu plného her a tréninků se zúčastnilo celkem 36 dětí (od 4 do 16 let) a 10 členů sboru ČHJ Přelouč.

Hlavní téma provázející celé soustředění bylo „ MLADÝ ZÁCHRANÁŘ,“ kdy děti rozdělené do pěti soutěžních skupin (Puberťáci, Tepostopáci, T-bass, Plameňáci a Požárníci s.r.o), bojovaly o získání právě tohoto titulu. V tematických hrách a soutěžích získávaly děti body, díky kterým mohly postupovat se svou figurkou na předem připravené hrací ploše k různým hasičským zásahům. Vybranou akci poté museli mladí hasiči předvést formou scénky, za použití různých dekorací, kulis a nářadí, které si museli sami opatřit, připravit nebo vyrobit. Scénka včelí úlBěhem celého týdne byla tedy viděna celá řada nejrůznějších druhů požárů, hasičských zásahů a akci, se kterými se hasiči a záchranáři skutečně mohou setkat. Například povodeň, tornádo, záchrana tonoucího, včelí úl ohrožující život, požár seníku, kočka na stromě, náraz automobilu do stromu, asistence na pálení čarodějnic nebo požární ochrana na plese. Šikovní mladí záchranáři se s tímto úkolem vypořádali skvěle a předvedli skutečně výborně sehrané scénky. Z toho důvodu byl titul Mladý záchranář udělen všem zúčastněným a od svých vedoucích jim byl předán pamětní odznak s tímto motivem.

K soustředění však nepatří jen hry, a proto děti nezahálely a věnovaly se také tréninku požárního útoku, štafet a dalších hasičských disciplín, které jsou důležité. Například prohlubování znalostí topografických a hasičský značek nebo uzlů.

Celý pobyt byl však hlavně zaplněn zábavou. Volné chvíle si hasiči vyplnili diskotékou pod širým nebem, opékáním buřtéků, vodní bitvou nebo koupáním v hotelovém koupališti či bazénu. Znovu navštívili záchranou stanici a ekocentrum Pasíčka a prošli se při celodenním výletu na zámek Nové Hrady, kde si maximálně užili tamějšího zámeckého labyrintu a někteří i nedaleké rozhledny. Poslední večer byl připraven velkolepý ohňostroj, který sklidil velký úspěch u dětí, vedoucích i blízkého okolí. Byl opravdu krásnou tečkou za celým týdnem.

Složení celého soustředění Letošní letní soustředění rozhodně patřilo k jedněm z nejpovedenějších. Díky sehranému kolektivu vedoucích a členů přeloučského hasičského sboru, vše proběhlo v pořádku a tak, jak mělo. Už teď se mohou přeloučští mladí hasiči těšit a připravovat na příští sezónu, která začíná již v září a bude jistě plná závodů, soutěží, akcí, výletů a dalších skvělých zážitků.© 2014 Všechna práva vyhrazena.