Soutěž v požárním útoku a netradičním požárním útoku, Přelouč

I v letošním roce uspořádali přeloučští dobrovolní hasiči oblíbené závody v požárním útoku. Soutěž se uskutečnila v sobotu 31. května 2014 na rugby hřišti a byla opět rozdělena na dvě samostatné části. Nejprve soutěžily dětské kategorie o putovní pohár ředitele TEPOSTOPU, spol. s. r. o. a následně muži a ženy, kteří se snažili vybojovat putovní pohár starostky města Přelouče. Nechyběli zde ani ti nejmladší a nejmenší hasiči, kteří zastupovali kategorii přípravek (děti do 6 let) a kteří mohli předvést libovolnou ukázku s hasičskou tématikou. Přápravková družstvo z Přelouče ukázalo originálná ukázku správné hasičské rozcvičky a následně předvedlo, jak si i ti nejmenší požárníci dovedou poradit s hašením požáru za pomoci svého speciálního autíčka a vybavení. Nejmladší děti z hasičského sboru z Hlinska si zase připravily provedení klasického požárního útoku s použitím hadic „B“ a „C“ se kterými běhají obvykle starší děti. Po přehlídkách přípravek si zasoutěžily další dětské kategorie, a to mladší žáci a starší žáci. Jejich úkolem bylo provedení klasického útoku dle pravidel požárního sportu. Putovní pohár ředitele TEPOSTOPU, spol. s. r. o. se podařilo získat mladším žáků z hasičského sboru ČHJ Podlažice a starším žáků z hasičského sboru SDH Břehy. Soupeření dětí následně vystřídal souboj mužů a žen, kteří se utkali jak v tradičním útoku dle pravidel požárního sportu, tak v útoku netradičním, který byl do poslední chvíle pro ostatní sbory překvapením. Útok spočíval v tom, že proudnice a rozdělovač byli již před startem umístěny na závodní dráze, všechny hadice byly dále uspořádány v kotouči libovolně na platě a se savicemi museli soutěžící vybíhat ze startovní čáry. Vše proběhlo naštěstí zcela bez komplikací a tu netradiční část si všichni patřičně užili.Putovní pohár starostky města Přelouče si v kategorii žen vybojovalo družstvo z hasičského sboru SDH Břehy. Ve skupině mužů zůstal pohár již po třetí za sebou na domácí půdě, neboť ho získali místní hasiči z Přelouče.

Celkové výsledky byly následovné:

  • Kategorie přípravek: Z důvodu, že nejmladší hasiči byl všichni velmi úspěšní a šikovní, podělila se obě zúčastněná přípravková družstva o první místo.
  • Kategorie mladších žáků: Družstvo I. se umístilo na 3. místě, družstvo II. na 4. místě a družstvo III. na místě 7.
  • Kategorie starších žáků: Starší žáci si vybojovali 6. místo.
  • Kategorie žen: Družstvo žen získalo 3. místo.
  • Kategorie mužů: Družstvo A obsadilo 2. místo a družstvo B místo 1.

Kromě skvělých sportovních výkonů a podívané na požární sport, zde bylo pro diváky a soutěžící připraveno bohaté občerstvení, pro děti byl připraven i skákací hrad a malování na obličej. Celá akce byla opět velmi úspěšná, o čemž svědčí počet zúčastněných sborů a velké množství návštěvníků, kteří přišli hasiče podpořit. Už nyní se můžeme těšit na příští rok a na další skvělé zážitky a sportovní úspěchy.

Kolektiv vedoucích.© 2014 Všechna práva vyhrazena.