Hasičské závody v Přelouči

V sobotu 3. 6. 2017 uspořádali přeloučští dobrovolní hasiči oblíbené závody v požárním útoku. Soutěž proběhla ve dvou samostatných částích. Nejprve soupeřily dětské kategorie o putovní pohár ředitele TEPOSTOPU, spol. s. r. o. a poté družstva mužů a žen bojovala o putovní pohár starostky města Přelouče.

Dětská družstva zápolila v kategoriích: přípravka, mladší žáci a starší žáci. Jejich úkolem bylo provedení klasického požárního útoku dle pravidel požárního sportu. Pro dospělé účastníky byly připraveny úkoly dva. Všechna družstva musela provést jak standardní požární útok dle pravidel požárního sportu, tak i netradiční požární útok, který je v Přelouči vždy oblíbenou součástí závodů. Letos měli závodníci při startu sací koš a proudnice potopené v kádi, hadice srovnané libovolně v kotouči na platě a savice na startovní čáře. Celý útok tedy záležel na koordinaci a spolupráci všech účastníků. Tato netradiční část proběhla zcela bez komplikací a všichni si ji patřičně užili.

Výsledky závodů přeloučských družstev:

Kategorie přípravky:

Družstvo „A“ bylo na 1. místě a družstvo „B“ na místě 2

Kategorie mladších žáků:

Družstvo „A“ obsadilo 4. místo, družstvo „B“ vybojovalo 5. místo

Kategorie mužů:

Družstvo mužů se umístilo na 1. místě.

Kategorie žen:

Družstvo „A“ získalo 1. místo a družstvo „B“ obsadilo místo 2.

Kromě skvělých sportovních výkonů a podívané na požární sport, zde bylo pro diváky a soutěžící připraveno bohaté občerstvení a pro děti, jako každoročně, připraven velký skákací hrad. Celé závody se letos velmi podařily. Už nyní se můžeme těšit na příští rok a na další skvělé zážitky a sportovní úspěchy.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *